Kepler

Jaká moderní architektonická a stavební díla ve vás vzbuzují největší emoce?

Nejvyšší silniční most na světě v Millau (FR):
https://pixaba­y.com/cs/most-millau-pozastaveno-3013363/

Odpovědi
klumprt

jiná odpověď

Největší emoce ve mně vzbuzuje už asi 5 let rozestavěný rodinný dům jistého podnikatele v naší čtvrti, kterýžto dům je výrazně větší než okolní domy, a který není stavebník štont dokončit. K tomu jsem se doslechl, že se patrně bude rozvádět, takže perspektiva je taková, že s touto zvolna chátrající stavbou budeme ještě pěkných pár let žít, než se prodá nějakému troubovi, který ji dokončí.

Michala11

jiná odpověď

Úžas rozhodně vzbuzují lidské velkolepé stavby. Ale stále více mě to jen přesvědčuje o tom, že k tvorbě matky přírody se velikostí a dokonalostí ani nepřibližujeme. Je fakt, že na to měla víc času:)

EKSOT123

jiná odpověď

Z každého něco- stavby, mosty tunely,… Je to na jednom místě velká koncentrace lidské práce, inteligence, citu, peněz,…
O tom mostu v Millau je několik moc pěkných videí, i v češtině. Byl to průkopník,ale už byl překonán.

michalds

velkolepé mosty

Třeba most Nuselský. A to v tom smyslu, že kdykoliv jím projíždím metrem, tak se modlím, aby nespadnul. Jelikož jsem se doslechnul, že je na konci své životnosti :)))

Mc Merkurion

jiná odpověď

… informace o nej se neustále aktualizují a tudíž ani tvá informace nejni správná: "Baluarte (španělsky Puente Baluarte, oficiálním plným názvem Puente Baluarte Bicentenario) je zavěšený lanový most v Mexiku, který je součástí dálnice spojující mexická města Durango a Mazatlán. Nachází se ve středozápadní části státu v pohoří Sierra Madre Occidental na hranici států Durango a Sinaloa. Mostovka visí ve výšce 402,57 metrů nade dnem údolí a v době svého zprovoznění byl nejvyšším lanovým mostem na Zemi.[1] Tento rekord je zapsán i v Guinnessově knize rekordů. Do prostoru mezi mostovkou a nejnižším místem údolí by se vešla pohodlně například Eiffelova věž. " https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Viadukt_Mi­llau … a to už také nejni pravdou, jak víme: Most Pej-pchan-ťiang https://stavba­web.dumabyt.cz/most-pej-pchan-iang-15839/clanek.html … jde o to,co měříme, jestli výšku mostu včetně pilonů, nebo jen mostovku …

… mně se líbí z moderní: Stezka v oblacích na Dolní Moravě https://www.dol­nimorava.cz/stez­ka-v-oblacich

… jinak je toho víc: https://zahra­nicni.ihned.cz/c1-54379390-foto-nevyssi-nejstarsi-nejdelsi-podivejte-se-na-ty-nej-mosty-sveta

Mc Merkurion

… doplním ještě jednu stavbu, ne sice moderní, ale narazil jsem na ni při brouzdání netem: https://www.go­ogle.com/sear­ch?newwindow=1&q=Stud­na+Chand+Baori,+In­die&tbm=isch&sou­rce=univ&sa=X&ved­=2ahUKEwi05de­ewo7gAhWLKlAK­HRO6CkcQsAR6BAg­GEAE&biw=1229&b­ih=585

Kepler

michalds: po 40 letech na konci životnost? Kdes to slyšel? To asi ta hysterie po pádu lávky v Tróji. Ten štíhlý a subtilní most ve Francii je projektován na 120 let!

EKSOT123

Největší stavbou měla být Babylónská věž. Krása mrakodrapů v Dubaji je trochu ve stínu obav z islámských magnátů, jakož i mizerných platových podmínek dělníků při jejich stavbě. Takže morální a duchovní pozadí má taky vliv na emoce.

Kepler

michala: taky már radši výtvory přírody, ale ta neumí takové věci, jako člověk. V toto případě jde u mně obdiv k technice a schopností člověka.