Avatar uživatele
xmxpx

Jaká mi hrozí pokuta za předložení neplatné občanky policistovi?

Zdravím, jaká pokuta mi hrozí pokud jsem v noci předložil neplatný občanský průkaz se starou adresou policistovi, jelikož jsem byl lehce pod vlivem alkoholu a neuvědomil jsem si to ve chvíli kdy jsem mu ji dával do ruky. Platnou občanku jsem měl v tu chvíli doma. Policista pak ještě ověřoval totožnost na stanici, kde jsem mu samozřejmě sdělil všechny pravdivé informace. Celá věc byla ještě řešena kvůli tomu,že jsem podal alkohol mladistvé osobě, ale policista uvedl do výpisu i tuto nepříjemnost, ze které mám větší strach. Bude se tato věc řešit jako zneužití dokladu, popř. jaká mi za toto hrozí pokuta ?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2195 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Nelakuješ nás trochu? Starou- neplatnou občanku jsi přece povinen odevzdat při vydání nového dokladu!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že policista takové záležitosti pokutou řešit nemůže, ale vše postoupí ke správnímu řízení.
Občan je povinen neprodleně hlásit jakékoli změny údajů, které se na OP nachází. Nesplněním povinností uvedených v zákoně o občanských průkazech se občan dopouští přestupku, za který může být uložena pokuta do výše 10 000 Kč; v určitých případech do výše 15 000 Kč.
http://www.mo­jestarosti.cz/po­radna/pravni-problemy/trestne-ciny-a-prestupky/pokuta-za-pozdni-vymenu-obcanskeho-prukazu-proc-ji-mam-platit-uradu-kdyz-mu-nevznikla-skoda.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Ty máš dvě občanky?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek