potočák

Jaká má být minimální výška stropu v zámečnické dílně

Odpovědi
honza19hk

To záleží na tobě.Výška stropu snad ani nikde není psaná,protože to záleží na tom vo tam chceš vyrábět ajké tam budou stroje.Samozřejmě je lepší vyšší,nikdy nevíš co tam budeš vyrábět.A navíc dost často tam bývá jeřáb.Pod 3m bych ale nešel.Ale opravdu záleží co tam chceš vyrábět,jestli jen něco malého nebo nějaké konstrkce,nosníky atd.Taky je důležité zda tam budeš něco nalkládat na kamiony nebo nákla´dáky. Taková korba Tatry je třeba ve 150cm. což při 3m stropu nic velkýho nenaložíš
Např u nás na mostárně máme stropy ve výšce přes 10m. pracovní výška je ale tak do 8m protože tam je portálový jeřáb.