carlos11

Jaká látka je v uzávěru lékovky.

Zátku mi rozkousal můj pes a bílou krystalickou látku, která se z uzávěru vysypala, částečně sežral. Mám obavy, aby se neotrávil.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jsou to krystalky silikagelu ( gel kyseliny křemičité) které mají vlastnost absorbovat vlhkost.
Nejsou jedovaté. To by se určitě nedávaly do lahviček s léky.

Další odpovědi
beer

Tuším, že je tam látka na absorbci vzdušné vlhkosti. Jedovatá být nemůže a nesmí už jen z praktických důvodů (možnost vysypání do léků, děti ap).
Pejskovi se určitě nic vážného nestane.

arygnoc

silikagél

  • premytý a vysušený gél kyseliny kremičitej (granule) používaný na adsorpciu vodných pár, rafináciu kvapalín a i., pórovitá forma oxidu kremičitého (SiO2)

Vyrába sa synteticky z kremičitanu sódneho.
Po nasýtení vodou môže byť vysušený (regenerovaný) ohriatím na 150 °C.
Je netoxický, nehorľavý, a chemicky vysoko inertný.
Bežný silikagél pojme množstvo vody zodpovedajúce cca 20 % jeho motnosti.

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&do­taz=silikagel&bo­ok=s