Kelt

Jaká látka hoří pod vodou?

Viděl jsem film, kde skupina měla pochodně, které hořely a hořely i pod vodou. Tak by mne zajímalo, jaký to byl materiál, že hořel pod vodou? Doufám, že to nebyl filmový trik. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kovový sodík a draslík pod vodou nehoří, ale bouřlivou reakcí vzniká hydroxid + vodík. Pokud by mi byl život milý, tak do pochodně bych je nepoužil. Pod vodou může hořet prakticky cokoliv, co obsahuje jak hořlavinu, tak oxidant. Například termit: práškový hliník + oxid železitý 1:3.

Další odpovědi
mosoj

Sodík, draslík.

paul1

Tuším, že i hořčík termit i elektron.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.