Edison

Jaká / která nebe jsou 1 – 6, když se používá rčení „sedmé nebe“?

Doplnění:

  1. Rčení ovšem mívají nějaký reálný základ.
  2. Jsou snad nebe 1 – 6 méně výjmečná, méně hodnotná?

Nejlepší odpověď
Rokio

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Sedm_nebes
zdroj: wikipedie

Další odpovědi
Kepler

To jsou jenom takové nedůvodné kecy. Např. při souloži si muž myslí, že je v sedmém nebi a přitom je jen 7 cm od… však víš.

elkon

Právě že to je jen rčení, ta číslovka má zřejmě zdůraznit vyjímečnost..

cochee

No vidíš a v AJ žádné sedmé nebe není, je tam devátý mráček 🙂