Meggie2

Jaká či která konzervatoř je nejlepší?

Rozdíl mezi zájmeny jaký – obecní dotaz – n apř. soukromá, státní atd. Která – konkrétní obor v místě xxx.

Odpovědi
Gonfaloniér

Nejlepší pro koho? Nebo pro co?
Všeobecně není nic nejlepšího. Musí to mít nějaký účel, podle kterého se rozhoduje, co je lepší/vhodnější.

elkon

Je to vždy subjektivní názor.

Kelt

Jak to chceš hodnotit, podle čeho? Dejme tomu, že máš na mysli hudební obor. Třeba z té konzervatoře vycházejí hudebníci, kteří se uplatní pouze u nás, pořádají koncerty. A co je víc, tři průměrná smyčcová kvarteta každý rok, nebo jeden virtuos obdivovaný na celém světě.? Ale jen jeden za 30 let.

ivzez

Jaká? Státní.
Která? Pražská.