dust8

Jaká konkrétní mozková centra reagují na množství alkoholu v krvi?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ethanol postihuje v podstatě celou centrální nervovou soustavu. V mozku pak mozeček a zvláště čelní mozkový lalok, kde jsou centra pro krátkodobou paměť, koordinaci či emoce.

Další odpovědi
aliendrone

To co píše Kepler je oficiální vědecký/lékařský názor. Ale uvaž, že existují lidé, kteří se dokáží ožrat jak prasata, aniž bys u nich detekoval přítomnost mozku či pouze mozečku (alespoň navenek se nijak neprojevuje). Takže pro mne je to ZÁHADA! ;) :D