Jaká koalice má šanci? Nebral jsem v potaz čtyřkoalici. Vybral jsem jen možnosti pro 101 hlasů a více.

Je fakt, že s KSČM a TOP09 to asi nepřichází v úvahu. Poslední zprávy: ANO i Úsvit se shodují, ČSSD má vnitrostranické problémy.

Nejlepší odpověď
ivzez

ANO+KSČM+TOP09 (106)

Ani jedna (proto jsem zaškrtla variantu nepřicházející vůbec v úvahu).

Podle mne nejpravděpodobnější menšinová vláda

  • buď jednobarevná vláda ČSSD
  • nebo koalice ČSSD + ANO

ČSSD se, jak už tu bylo zmíněno,
neshodne s KDU-ČSL v otázce církevních restitucí
a Úsvit (zatím??) nechce do vlády.
Doplňuji:
Můžete mi prosím někdo vysvětlit,
proč u otázek s anketou nejde odpovědět
bez zaškrtnutí některé varianty?

Děkuju.

Další odpovědi
jpau

ČSSD+ANO+KDU-ĆSL (111 hlasů)

Doplňuji:
ČSSD a ANO nemají na výběr, KDU to bylo vždycky jedno – těm šlo o to se vždy dostat do vlády, s ohledem na to se dovedou přizpůsobit 😉

Každopádně si nemyslím, že tato koalice přežije déle než dva roky.

zzzzz

ČSSD+ANO+Úsvit (111 hlasů)

ČSSD se neshodne s KDU-ČSL na církevních restitucích, proto si myslím, že by je mohl nahradit Úsvit.

anonym

ivzez, Protože někdy není jiný výběr.

ivzez

Česílko, děkuju.
Ještě se zeptám:
Vkládá-li někdo anketu, může si vybrat, zda lze odpovědět bez hlasování?
(Pročítala jsem si tu nápovědy, ale všechno si nepamatuju.
Kromě toho mám dojem, že se tam o anketách ani nepíše.)

anonym

Bohužel odpovědět bez hlasování nelze. Záleží na zadavateli ankety zda dá i jinou možnost. Třeba „nechci hlasovat, jiná odpověď apod.“

ivzez

Děkuju.