autacek

Jaká jsou úskalí namontovat vnější jednotku klimatizace/in­vertoru do sklepa?

Odvod zkapalnělého kondenzátu by byl pochopitelně zajištěn.

Vzhledem ke stalé teplotě kolem 10°C bych nejlépe předpokládal ekonomický přínos takového řešení.

Teplo myslím si by mohlo pomoci k vysoušení sklepa v létě, v zimě, když by byl provoz inverzní a došlo by naopak k vychlazování sklepa si však nedovedu představit následnou reakci, aby naopak nedocházelo k tvorbě „námrazy“ v interiéru a nežádoucímu vlhnutí zdiva. Pochopitelně jsem zvažoval i problematiku případné délky vedení a ztrát, jako i hlučnosti a vibrací, ale tady by snad mělo být vše v normě. Ideální by možná bylo dosáhnout výfuku spotřebovaného vzduchu mimo daný prostor, tedy ven, každopádně myšlenka, že překonáváte menší teplotní rozdíl mi přijde zajímavá, obzvlášť kdyby se možná dalo využít k nasávání vzduchu v zimně i odpadní teplo z kanalizace.

Nejlepší odpověď
Kepler

Vytápěl by sis sklep. Pokud ti je chladný sklep k ničemu, jen do toho.Já osobně bych si chladného sklepa vážil.

Další odpovědi
Dochy

Otázka je zda sklep dokáže pojmout takové množství tepla. Aby se tam klima nezměnilo na tropy. A sklep s takovouhle teplotou… Nepoužíváte jej třeba na uskladnění potravin? To by padlo. Jakmile se sklep ohřeje, projevilo by se to i nahoře.

Pokud se nemýlím, pak něco podobného se využívá (zejména pro topení) s pomocí výměníku typu zem/voda. Zkusil bych se zaměřit tímhle směrem než si likvidovat sklep.

kodl67

Před pár lety jsem vyvedl do sklepa/10–12°/výdech z mobilní klimatizace.Po 2 dnech provozu tekla ze stěn voda,na zemi kaluže.
Takže okamžitě šel vývod tepla přes upravené okno ven.

aliendrone

Jestli jde o klima jedné místnosti (a není to zrovna tělocvična, tak proč ne? Pokud je sklep např. krasová jeskyně 5000m3. ;) :D :D Jinak viz Dochy.