zjentek

Jaká jsou synonyma ke slovu šoubyznys?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Zábavní průmysl.

Další odpovědi
annas

Slovník uvádí – šoubyznys = umělecký svět a podnikání v něm
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/show­byznys-show-business

elkon

Výdělečná zábava.

Daidal

Synonymem (jedním slovem) to nejspíš neřekneš. Už jen proto, že je složenina dvou angl. slov. Byznys je prostě podnikání a show je show, nějaká zábava, komerční známost, představení. Podnikání v něčem zábavném, „uměleckém,“ populárním (ve smyslu, že to má publikum, sledovanost na nějakém plátně a jinde). A na tom to vydělává – publikum, reklamy a podobně, i když možností výdělku je tam hodně a jsou různé, protože je to komplexní obor, který toho zahrnuje hodně. Ale primárním zsikem/výdělkem je založený na zábavě, kterou si lidé platí/kupují nebo tomu podniku, skrze ty lidi, nějak proudí ty peníze.
Ono umělecké není přesné, protože umění toho zahrnuje hodně aa vůbec to nemusí souviset s žádnou show nebo showbusinessem. Jde o veřejné publikum, všechno spojené s TV, možná rádiem, online pořady a nějaká představení na živo, které něco představují :D (hudbu, film/hru, scénky, různou zábavu – prostě každá podívaná, doslova).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.