kuba007

Jaká jsou společenská rizika spojená s užíváním drog?

Nejlepší odpověď
annas

Drogy mohou člověka ovlivňovat psychicky, zdravotně, ale i sociálně.

Zajímá vás pohled sociální – narušení lidských vztahů, vynaložené prostředky na léčení, šíření drog , kriminalita atd..

Tito lidé nejsou většinou schopní ve společnosti fungovat, někdy se „profetují“ do léčebných zařízení záleží na sebeovládání či sebekázní, takže někteří se mohou vyléčit, ale se zdravím to určitě není OK.

Je třeba si uvědomit, že drogy jsou finančně náročné, takže dotyčný krade, kde se dá, aby získal peníze na nákup, stává se „kriminálním živlem“. Pokud to ještě jde, tak má peníze za sexuální služby. Jenže všeho dočasu – člověk začně zdravotně i psychicky chátrat.

Narkoman ztrácí schopnost udržet pozornost, podávat nějaký výkon, čas věnuje shánění drog, takže přestává pracovat, chodit do školy atd.

Rozpadne se mu rodina, přijde o ni – často se snaží i od někoho z rodiny získat podvodem peníze, krade atd. Proto nemá kde bydlet, najde různá špinavá a zpustlá místo, kde se schází s drogovými kamarády …

Závislý člověk přijde o své dosavadní kamarády, které vyměnil za drogu a drogové „kamarády“. Pro nové známé zapomněl na staré, ale bohužel ublížuje sobě tím, že hledá útěchu v drogách.

Další odpovědi
Lamalam

Jde zejména o zločinnost spojenou s výrobou a distribucí drog.

mvk

Obecně zdravotní poškození uživatelů drog a jejich potomků – tělesné i duševní.
Podle mne je ale hlavní problém v obtížné a drahé detekci, zda někdo některými drogami je nebo není ovlivněn. To zpochybňuje posuzování míry viny a obecně hodnotový a trestně právní systém.

Nuk nuk

Většina látek, které řadíme pod pojem „drogy“, má kromě vysoké návykovosti i silný vliv na nervovou soustavu. Ta jak známo řídí de facto celý náš organismus a především souvisí s mozkem. Ten je také drgou ovlivňován, což je důvodem, proč někteří lidé drogy začnou brát – navodění příjemných pocitů, stavů utlumenosti nebo naopak euforie. Člověk, který vyhledává takové stavy snadno propadne nejprve psychické závislosti a postupně i chemické.
Látky obsažené v droze dříve nebo později způsobují rozpad osobnosti, po ní v horším případě začne devastovat i další orgány.

Kepler

Kromě dříve zmíněného a všeobecně známého si žádný feťák neuvědomuje, nebo si to nechce připustit, že dobrovolně vyřazuje ze společnosti sám sebe. Žije život – neživot, ztrácí kontakt se společnosti a cesta zpátky je velmi těžká.