Petunia

Jaká jsou specifika STK nákladních vozů nad 3,5 tuny?

STK nad 3,5 tuny se dá udělat na každý stanici TK nebo jsou na to nějaký specializovaný stanice? Případně kde v Praze?
Jaký má specifika STK nad 3,5 tuny oproti osobáku? Tedy jestli se kontroluje něco navíc, musí být častěji apod.
Je nějaký rozdíl mezi STK náklaďáku a autobusu, který vozí lidi?

Odpovědi
lukas.zmizik

STK pro vozidla nad 3.5 tuny se nedá dělat všude… jen tam, kde mají velká vrata a vybavení…

jinak základní kontrola je stejná – světla, brzdové válce, třasadla, u náklaďáků se speciálními nástavbami – jeřáby, plošiny, beton-pumpy, atd – se navíc dělá revize nástavby, která se na klasické STK neprovádí, vozidla nad 3.5 tuny musí mít platný cejch na tachograf – dělá se každé dva roky..kontroluje se únik vzduchu z brzdových soustav, dále pak kontrola výbavy – hasičáky, u autobusu pevnost sedadel, koroze …né vždy je starší nákladní auto nebo autobus snadné připravit na technickou, díly stojí zbytečně dost peněž – pro orientaci – gumová manžeta pro zatěsnení ovládání třetí nápravy našeho autobusu stojí 2500 kč a je to v podstatě jen gumová krytka – sériový gumový výlisek…

cukrar

STK musí být vybaveny pro podobná vozidla. Jak na výšku, šířku, taky i váhu!!
Častěji je každý rok technická!!!

honzaj.

rozdíly by žádně neměly být. STK je pro všechny stejná. Stačí prostě najít servis, kde ti to vezmou a to se většinou stačí jen zeptat. Prostě nic speciálního. Kámoš vím že jezdí se http://www.autoplus-praha.cz a myslím že mívá větší problémy na STK s osobákem.