pizlicka

jaka jsou rizika dlouhodobeho pouzivani poskozene mikrovlnky?

dobry den,prosim va pěkně,dlouhodobě jsem používala mikrovlnku,a až nyní jsem si všimla,ze vzadu v rohu je centimetrova dira.i když jsem jidlo zakrývala při ohrevu,jak moc je to nebezpečne??dě­kuji moc!

Nejlepší odpověď
da ny

Zde:
„Poškozené mikrovlnky mohou být nebezpečné“
http://www.hob­bystranky.cz/hob­by/ano-nebo-ne-pro-mikrovlny-mikrovlnky
Poškozenou MW z bezpečnostního i zdrav. rizika bych raději dále neužívala.
Já MW nepoužívám vůbec :).

SZÚ:
http://www.szu­.cz/tema/pracov­ni-prostredi/mikro­vlnne-trouby

Další odpovědi
briketka10

se divím, žes necítila žádný pach,
kdybych měla díru vzadu asi bych
si spálila nábytek a hned by to bylo
cítít po celém bytě..
ale myslím si, že nic nehrozí jen ji
dej dál kvůli bezpečnosti si myslím
aspoň já ji musím mít daleko 20cm
od nábytku moc pálí je jako trouba
rozpálená..

já jsem si raději hned pořídila novou
a v lepší kvalitě za stejnou cenu, když
se mi stará rozbila po sedmi letech a
jsem moc spokojená tamta měla jen
crisp a tahle i griluje a peče je bezvadná 😁
Doplňuji:
hele a jestli ji ještě používáš pozor na to
může se v ní udělat zkrat ty do ní nevidíš
měla jsem na tamtu starou opraváře a to
bys viděla co měl ten starej krám v sobě

tak ji už nepoužívej můžeš např.vyhořet

honza19hk

U mikrovlnky nestuj a je to v pohodě. Nicméně ta díra tam vznika z nějakého důvodu, pokud to není originál nějaká díra z výroby pak je něco šptaně. o zdraví bych se nebál,mikrovlnku zapni a odejdi od ní. Spíš bych se bál toho že pokud je někde poškozená může z toho být požár. Pokud to nechceš riskovat,zajdi s ní do servisu a nebo si kup novou.

gecco

Pokud jde o kvalitu jídla, je poškození pláště mikrovlnky nedůležité…
😉
Riziko poškození pláště spočívá v tom, že ´dírou´ mohou mikrovlny´ unikat ven a ohřívat předměty v okolí trouby (i nedlouhá expozice lidské tkáně dostatečné intenzitě mikrovln ji může poškodit – uvařit stejně, jako maso na talíři uvnitř).

Agneta

Jedná se o stejná rizika, jako při častém telefonování mobilem, drženým u ucha. Na rakovinu si pomaličku a nenápadně „střádáš“, a pak se divíš :D

jáára

mikrovlnky jsou dobře odstíněné. horší by bylo provozovat MW s rozbitejma dvířkama. jestli ti při vaření v MW funguje doma wifi, je vše v pohodě

Hlada

Na takto položenou otázku nelze odpovědět, protože není napsáno, kde ta díra je. V plášti nebo v komoře? Psát tedy na základě této informace něco o nebezpečí požáru nebo nákupu nové je naprosto zcestné. Nejdřív je potřeba vědět, kde ta díra je, jak vznikla a pak teprve se o tom můžeme bavit. Nejlepší by byla fotka.