akcul123

jaká jsou pravidla na křižovatce?pro osobní automobily.

Odpovědi
meTTax

Dobrý den,

chtělo by to otázku více upřesnit. Je jich tam více, přednost zprava, jízda po hlavní nebo po vedlejší, světelné signalizace apod.
Doplňuji:
Také to, že nesmíš vjet do křižovatky, pokuď ti situace nedovolí pokračovat v jízdě.
u kruhového odjezdu dáváš přednost vozidlům jedoucím po tomto objezdu, při opouštění kruh. objezdu dáme směrovku.

Funna

pro osobní automobily josu stejná jako pro všechna ostatní vozidla…a pravidel na křižovatce je spousta, podle toho, co je to za křižovatku…ale všechna k jednomu cíli…aby všichni bezpečně projeli! .-)

..

aramah

Odpověď jsi dostal…
Ale snad neřídíš, soudě podle tvé otázky..Nechtěla bych tě potkat na té křižovatce:(

anonym

v podstatě se nauč 27 pravidel, tolik je druhů křižovatek (bez značek, se značkami, světelné, pravidlo pravé ruky)

honza19hk

jenom chci doplnit,že pravidla na křižovatkách jsou stejná pro všechny účastníky silničního provozu.Takže je jedno jestli jedeš na kole,osobákem nebo bagrem…

Vseznalek88

Specielní pravidlo pro křižovatky je v podstatě jen jedno – PRAVIDLO PRAVÉ RUKY ( přednost z prava).

Pro úspěšné projetí křižovatkou je však lepší ještě vědět, že na křižovatkách platí ještě další obecná pravidla ( jako že na červenou se nejzdí a na zelenou ano, co zanmená značka DEJ PŘEDNOST V JÍZDĚ, znát vyjímku z pravidla pravé ruky – křížení s tramvají jeoducí ve stejném směru, nebo taky pravidlo že i křižovatskou se projíždí v pravém jízdním pruhu).
Takže asi tak.

cukrar

Jak již sdělili kolegové, musíte doplnit dotaz, nebo si přečíst zákon 361/2000

venkovan

Pravidlo „pravé nohy“. To je zásadní – buď rychle projet a nebo rychle brzdit.
To ostatní je potom jen drobnost.