Bořek Dvořák

Jaké/které jednotky používaly tento baret?

Zdravím všechny fanoušky a znalce vojenské historie, byť v tomto případě poměrně nedávné.
Zespod baretu je rok výroby 1996.
Prosím Vás o pomoc s určením, jako jednotky používaly tyto barety, především pak, co znamenají ty odznaky.
Pokud si někdo troufne, nepohrdnu přibližným odhadem ceny baretky.
Díky všem za pomoc.

Nejlepší odpověď
Edison

Dělostřelectvo, letectvo, protivzdušná obrana. Ale takhle osazenej baret je nesmysl, takže ŽÁDNÉ jednoty to takto neměly.

Další odpovědi
aliendrone

Tmavě rudý baret používali výsadkáři (v ČSLA, nwm jak po roce 1989), Rusáci (vojska VDV) měli bledě modrý. K tomu co napsal Edison dodám, že hvězda napravo je z důstojnických výložek. Jinak pokud vím, tak tmavě rudé barety měli za 2. světové kupříkladu Britové (výsadkáři určitě, možná i jiné druhy vojsk).

dudu

Tmavě rudý baret patřil „paragánům“ z Prostějova. Dodnes se lze s nimi setkat ve filmu Copak je to za vojáka.

drozd 01

Osazení je blbost,barva baretu je červená takže paragáni ale to osazení je nějaké divné

lindicka4478

To už je let, co můj chlap šel sloužit na vojnu. Pěkně to se mnou zamávalo, když jsme se měli vidět jednou za skoro půl roku. Ta léta jsou už ale naštěstí pryč a dnes Milan slouží u protivzdušné obrany. Na Vánoce 2020 jsem mu dala tuto novou knížku od http://www.dva­roky.wz.cz o skutečné události kousek od jeho střediska.

aliendrone

Dudu>>> Nemuseli být NUTNĚ z Prostějova. Např. v Plzni je nosili „machovci“ (obvykle posádková hlídka – lítačka) – výsadkáři umístnění tuším v Líních nebo tam někde. :)