Peter Kus

Jaká je životnost led trubice?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Prodejce životnost uvádí. U ledek se píše většinou 30 až 50 tisíc hodin, ale můžu ti říct, že led žárovka z Tesca mi přestala svítit za rok:-( Nejprve se to zamlžilo, pak blikalo a za pár dní to úplně zdechlo:-( Životnost byla u ní psaná 30 tisíc hod. Žárovka byla v šatně, používala se jen pár minut denně.

Další odpovědi
gecco

Aha – ty myslíš LED žárovku…
😁
___
Nelze jednoznačně říct – záleží na konstrukci (a chlazení)…
Ale počítej několik tisíc (až desítek tisíc) hodin…

mosoj

Led zářivky (trubici) používám teprve 1/2 roku. Takže nemohu sloužit.
Jinak mám Led žárovky v celém domku. Je pravdou, že od některých výrobců
vydrží tak rok. Od Philips a Osram, ale i No nam svítí již několik let.
Nicméně úspora na elektrické energii je veliká.

zzzzz

Co se to zas děje? mám asi vira:-(
Dám na tvou odpověď „nominace“ naskočí „potvrdit“ potvrdím a nominace je furt 0, nezapsla se:-(

gecco

Už jsi dneska udělila aspoň 5 nominací – ty další se nezaznamenají…
___
Inu – ta moje odpověď je nejspíš mizerná – a systém to pozná…
😉

zzzzz

Ne palce, nominace myslím. 5 je palců.

gecco

Palce jsou 2 (slovy dva), nominací je 5 (slovy pět)…
😉
___
Však od té doby ´pěním´, protože nemůžu dobrou odpověď opalcovat – a přece nejsem trotl, abych k několika desítkám dobrých odpovědí do Diskuse dopisoval, že JO…
:-OO

zzzzz

😁 tak to jsou všichni bez palců už hned u ranní kávičky 😁

redy

zzzzz jo je to k nas…í.
Já jsem bez palcu už od půlnoci, a pak mě to už ani nebaví…
🙂

gecco

Tak nějak…
😉

zzzzz

I v otázce Tchibo jsem to prubla, a zase nominace O ☹

gecco

Co je to „LED trubice“???
😁

zzzzz

Tuž toto http://www.zbo­zi.cz/dum-byt-a-zahrada/osvetle­ni/led-osvetleni/led-trubice/#utm_sou­rce=search.sez­nam.cz&utm_me­dium=hint&utm_con­tent=categori­es-opesBB&utm_ter­m=led%20trubi­ce

gecco

😉
To je klasická SMD LED žárovka…
😉
Na tom odkazu tomu dokonce říkaj „LED zářivka“…
😁

zzzzz

Už jsem se na to dívala před časem, hodilo by se mi to do garáže, enem si nejsem jistá, jestli to je vážně led, nebo zda jen úsporná, pač ty úsporné svítí hnusně, tu nechcu:-( Ale ledku s nějakou studenou barvou nad pracovní stůl, by to bylo dobré. Co ty na to? Víš že já se v tom moc nevyznám.-D

gecco

Jo – LEDky jsou dobré, úsporky (výbojky) nesnáším…
___
Už tam máš namontované zářivkové těleso a nebo uvažuješ o novém osvětlení?

zzzzz

Tam je to těleso, jen ta zářivka v něm hodně žere, tak sem chtěla jen dokoupit koupit tu trubici.

gecco

Tak podle tělesa si kup délku LEDky a ve stávajícím tělese ´obejdi´ (vyřaď) elektroniku – předřadník (tlumivku a startér) a dej LED do původních konektorů, nedávno se to tu ´řešilo´ – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pouziti-led-trubice-v-zarivkovem-svetle

zzzzz

Chápu to dobře že se ta ledka napojuje naprudko? Že můžu dráty ze zdi napojit přímo na ledku? A ta konstrukce bude jen držákem té zářivky?

gecco

Ano – tyhle LED jsou na 230 V (elektroniku mají v sobě), napojují se přímo za vypinač – a to těleso je jen držák…
😉

zzzzz

🙂