Shu Lin

Jaká je životnost (dnes výráběných) litinových radiátorů?

Můj topenář mi tvrdí, že kupuvat litinový radiátor (kvůli delší životnosti) dnes už moc nemá smysl, protože kvalita jejich vyroby od dob 1. republiky stabilně klesala, takže nově zakoupené mají už životnost skoro stejnou jako některé deskové. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni to pravda. I když je fakt, že se radiátory dělají o něco slabší než kdysi, což je dáno i pokročilejší technologií lití. Dobrý topenář dokáže starý litinový radiátor rozebrat a znovu přetěsnit a slouží jako nový. Litinový radiátor běžně, jako třeba plechové, nemůže proreznout.