Jaká je pro Evropana životní a pracovní úroveň v Saudské Arabii?

Zajímalo by mě, jestli v saudské arábii žijí a pracují lidé z východní a západní evropy a na jakých pracovních profesích pracují a jak je jejich životní úroveň?

Nejlepší odpověď
Kepler

HDP na obyvatele v Saúdské Arábii je jeden z nejvyšších na světě: 53 539 USD (11. na světě, 2015), vyšší, než třeba v Německu. Lidé z Evropy tam určitě pracují, především jako odborníci při výstavbě průmyslu, těžbě a zpracování ropy apod. Dá se předpokládat, že jejich ohodnocení bude dosti vysoké.