Lukas27

Jaká je zdravá vzdálenost od obrazovky?

Nejlepší odpověď
elkon

U moderních televizí je to jedno, záleží na velikosti obrazovky a jak vám vyhovuje vzdálenost z hlediska pohody sledování. Na zdraví to nemá vliv.

Další odpovědi
Kepler

Nejde o zdraví, ale o optimální pozorovací úhel. Závisí jednak na velikosti úhlopříčky, jednak na rozlišení obrazovky. Svůj případ si můžeš zjistit tady: https://www.al­za.cz/doporuce­na-pozorovaci-vzdalenost-tv

Rokio

Trojnásobek úhlopříčky obrazovky.

Arne1

Taková, abys ji celou viděl bez otáčení hlavy. A pak taková, abys ji viděl ostře s brýlemi co máš na nose (eventuelně bez nich)

aftacek

Neexistuje žádná zdravá vzdálenost (např. potlačování melatoninu v organismu když se budeš dívat na televizi večer nebo např. vědci na japonské Univerzitě Tohoku zjistili, že sledování televize u dospělých i dětí ztlušťuje přední kůru mozkovou, která je spojená se schopností vyjadřování, a také, že existuje vztah mezi mírou IQ a počtem hodin strávených u televize. Kromě toho zaznamenali ztluštění vizuálního kortexu v týlním laloku a v hypotalamu, který koreluje s agresí. Studie zaměřená na výzkum dospělých prokázala, že existuje vazba mezi díváním se na televizi a diabetem typu 2 a depresemi. Mnoho výzkumů prokazuje negativní účinky při sledování delším než jednu hodinu denně. Některé studie demonstrují, že tato nečinnost přemění aktivitu mozku z vln beta na vlny alfa, spojené se stavem denního snění, a také redukuje schopnosti kritického myšlení.