dodo105

Jaká je zákonní lhůta pro napadení sňatku?

Nejlepší odpověď
gecco

Co je „apadení sňatku“???
___
Pokud se ptáš na dobu (lhůtu), dokdy lze po uzavření sňatku tento anulovat, pak, budeme-li se pohybovat v českém právním řádu – taková lhůta neexistuje…
Po uzavření sňatku se můžeš leda rozvést (nebo ovdovět)…
😉

Další odpovědi
ReHu

V ČR?
Žádná. Po uzavření sňatku tento platí a pro zrušení je potřeba podat žádost o rozvedení manželů.
Je nutné si proto uvědomit, že uzavření manželství je závažný krok a nemá se uzavírat neuváženě. Oba by se měli co nejlépe poznat.

ivzez

„Zákonní“ neexistuje a „zákonnÁ (příd. jm. tvrdé) lhůta pro napadení sňatku“ také ne.

K otázkám zdánlivého manželství a/nebo neplatného sňatku doporučím NOZ.

Pepa25

V českém občanském právu nelze sňatek zrušit, maximálně mohl být uzavřený neplatně (např. sňatkový podvodník uzavřel druhý sňatek na kradenou občanku)
Pro úplnost – v církevním právu je možné sňatek anulovat, ale to už je vyšší dívčí (spousta podmínek, souhlas církevní autority) …