veronika36

Jaká je vzdálenost od středu země ke středu měsíce (prosím, co nejpřesněji)?

Nejlepší odpověď
anonym

Střední vzdálenost středu Měsíce od středu Země – 384 405 km
Meze vzdálenosti středu Měsíce od středu Země – 356 000 až 407 000 km http://astro.ar­ms.cz/mesic.htm

Zdroj: Kdo hledá, najde

Další odpovědi
Fyzik

Je proměnná a střední hodnota vzdálenosti je uvedená na Wikipedii 384 403 km, což je pravděpodobně právě vzdálenost středů obou těles.

Co třeba na Wiki zadat slovo Měsíc? A údaj, který hledáš, je na stránce uveden jako úplně první.