danis

Jaká je výška dutého válce (jak to vypočítám), když znám objem stěn? Např. výška duté trubky …

objem stěny toho dutého válce je 12ml, šířka stěny je 1mm, vnější průměr válce je 34mm
Doplňuji:
jde mi o to, že mám v nádobě (válec) s vnitřním průměrem 34mm olej (12ml oleje) a strčím do ním píst s průměrem 32mm a potřebuji vědět, do jaké výšky mi vystoupá olej.

Nejlepší odpověď
irij

3,14 .32 je obvod podstavy
3,14 .16.16 je plocha podstavy
plocha podstavy krát výška válce je jeho obsah. Víc nepomohu, protože mi není jasné, co myslíš tím"OBJEM STĚNY". není to plocha stěny? Zkus upřesnit.Jo už tomu rozumím.
(3,14.17.17 . v)- (3,14.16.16 . v)= 12ml
Nezbývá, než vyřešit rovnici.

Další odpovědi
led

v prvom rade treba presne definovať miery a otázku
mm dĺžková miera
ml objemová miera

Žiaľ, táto otázka sa mi zdá podobná otázke:
V Európe žije x ľudí, z toho y bielych, do Európy imigrovalo z Vietnamcov. Koľko černochov žije v Európe?

danis

pořád se nemůžu dopočítat

danis

jde mi o to, že mám v nádobě (válec) s vnitřním průměrem 34mm olej (12ml oleje) a strčím do ním píst s průměrem 32mm a potřebuji vědět, do jaké výšky mi vystoupá olej.