DIH

Jaká je výhoda koupě družstevního bytu??

Nejlepší odpověď
mosoj

No je Tvůj a můžeš si s ním dělat co chceš. Pokud je družstevní, jsi v pozici nájemníka !

Další odpovědi
NikkiHeat

Výhoda obvykle spočívá v nižší ceně ale pozor jedná se pouze o tzv. podíl (laicky řečeno byt není tvůj a jsi pouze nájemník)…

Dochy

Pokud se nemýlím, pak se stáváš členem družstva vlastnící dům. Nestaneš se vlastníkem bytu, ale na základě stanov družstva máš jako člen právo užívat byt. Měl bys mít i další členská práva jako účastnic se jednání družtva a spolurozhodovat. Máš větší práva k bytu než nájemce, ale menší než vlastník. Výhodou může být, že se nemusíš tak moc starat ty, ale především družstvo (pro to je to také snazší, protože má pod sebou spoustu lidí s podobnými potřebami, takže tyto potřeby řeší často a má lidi, kteří mají přehled. Ne jako vy, že až se pos… voda, tak začnete dle tel. seznamu obvolávat instalatéry, kdo z nich by laskavě měl čas se vám na to mrknout…) . Platí, pokud družstvo dobře funguje. Také nemusí být vždy.

Pokud se nemýlím, tak obvykle bez svolení družstav nemůžeš byt dále pronajímat, nejsem si jist jak je to s prodejem bytu (členství), budeš mít potíže, pokud budeš potřebovat hypotéku.