Kepler

Jaká je vlastně úloha senátu?

Říkat da da da, bez šance ovlivnit něco, co už vláda schválila, odkladiště neúspěšných politiků za dobré prachy. K čemu ten senát vlastně je?

Nejlepší odpověď
xxx3

všechny typy moci ve státě (soudní, zákonodárná a výkonná) by měly být nastavené tak, aby se vzájemně kontrolovaly a „držely za ruce“. Jde o to, aby se nemohlo stát, že se někdo snadno chopí moci, která bude neomezená. Poslanci ve sněmovně jsou voleni jiným způsobem než senátoři. Hromadné volby sice jednou za 4 roky hromadně rozdají nové karty, ale je určité riziko, že výsledná podoba poslanecké sněmovny se může stát odrazem momentálního sentimentu společnosti. Senát je volený průběžně po dvou letech a navíc jiným způsobem. Zkrátka a dobře – je o něco méně důležitý než poslanecká sněmovna, ale je to určitá pojistka. A ještě dodávám, že v naší zemi přejímá senát funkce poslanecké sněmovny po jejím rozpuštění.

Další odpovědi
anonym

Budu sprostý- k ho*nu! Zbytečná instituce, vyžírající už tak plná koryta. Zrušit!

Rokio

Na schvalování zákonů.