Katuše

Jaká je vidová dvojce ke slovesu ‚strachuje se‘?

Nejlepší odpověď
annas

Poradím, protože byste na netu zřejmě vidový protějšek nenašla. Nevím, zda je výraz v učebnici. Je to těžký úkol, protože dokonavý protějšek se užívá řidčeji, má trochu ráz knižní. Jde o slovesa zvratná, takže i vidový protějšek musí mít tento tvar.
.
Strachovat se x zastrachovat se = nedokonavost x dokonavost.

Strachovat se : pocítit, projevit strach o někoho n. něco. I
Zastrachovat se: pocítit na chvíli strach, projevit obavu; zabát se

Další odpovědi
brillant

Opět domácí úkol – mluvnice – 8. ročník. Podle mě na řešení domácích úkolů jsou jiné stránky.