Jaká je vaše spokojenost s řemeslníky, kterým jste zadali zakázku? A jak ji splnili?

Poslední dobou se mi zdají od řemeslníků jejich práce nic moc odvedené. Nejedná se o zakázky, které jsem si objednal já sám, ale vidím to kolem sebe. Například jen na fasádě našeho panel. domu, bych viděl chyby a montáž rolovacích vrat, nedopadla nic moc (100% nefungující dálk. ovládání, nechtěné otevření dálkou sousedova vrata, nedodání všech příslušenství) a navíc včasné dodání zakázky je asi největší bolest, tady cca. měsíc. Sám si pokud možno vše udělám sám, jelikož když to udělám podobně nic moc, tak mě to stálo jen materiál 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Moji rodiče si nechávali natřít celý barák (starší roubenka ).Když přijeli natěrači, tak první po čem se scháněli byla přípojka na elektriku (prodlužovačka) a voda.Varnou konvici si přivezli sebou, takže ráno než začali uvařili kafe, zakouřili a pak pracovali.Během práce opět kouřili.Práce jim trvala 14 dní, tak si dovedete představit co bylo po zahradě vajglů.Nakapanou barvu okolo baráku uklidili, ale vajgly ne.
A v ten čas tam byl i můj zeťák s dcerou z Austrálie.Jen kroutil hlavou, že tohleto (kouření v pracovní době na cizím pozemku a ještě k tomu odhazovat na pozemek nedopalky a pití kávy v pracovní době) by si tam ŽÁDNÁ FIRMA nebo soukromník nedovolil.

Další odpovědi
anonym

No nevím, asi jsem v podobné situaci jako Klaproth. Ostření nožů, příprava dřeva na topení i řeziva, odvoz – dovoz většího materiálu a různé věci, které nejsem schopen vlastními prostředky i silami zajistit, ale taky něco na oplátku udělám i já. Mám mnoho kamarádů, kteří byli a jsou ochotni pomoct a nikdy jsem si na ně nestěžoval. Nevzpomínám si, že bych potřeboval nějakou firmu.

Kecám, teď jsem si vzpomněl, že jsem dal zakázky na různé firmy (řemeslníky), kteří měli udělat nabídku na výrobu zahradního domku a když mi přišly nabídky od 27 – 96 tisíc korun, rozhodl jsem se, že si to udělám vlastními rukami s pomocí Boží a blízkých.

gecco

Mám zkušenost, ale už dlouhodobou (přes 20 let), že je potřeba dodat nákres + veškeré podrobnosti a všechno pečlivě a často kontrolovat – jinak je výsledek nejistý (někteří řemeslníci jsou lemply, ale někteří naopak v ´dobré víře´ neuvěřitelně kreativními patlaly)…
😉
Abych ale neházel všechny do jednoho pytle – už jsem potkal i řemeslníky až neuvěřitelně pečlivé a precizní, jen je ich málo…
___
A pokud můžu, vše si udělám raději sám…
😉

Drap

Objednávám řemeslníky a firmy poměrně málo, ale spokojenost s výkonem, kvalitou i cenou je velmi dobrá. Možná je to i tím, že všechny pečlivě vybírám.

chachar1922

Stavěli RD naproti nám a rozrypali nám trávník. Táta se pak nas… a spravil si to sám, než aby čekal než se uráčí firma.

Potom nám měnil soukromník okna a asi už 2 měsíce nám dluží síta do oken a pomalu ani nekomunikuje. Ale udělal to aspoň pěkně, snad se sít dočkáme.

Jo a ještě jedna perlička. Jeden další soukromník (menší známý) slíbil, že mi vymění střešní okno. No doslova jen vysadil staré a vsadil nové a to bylo vše. A řekl " Jooo, to já neumím, to si musíte udělat sami." Potřebovala jsem aby odstranil staré dřevěné obložení a případně aby obložil sádrošem okolí rámu. (Což mu ale řečeno bylo už předtím, jinak bychom ho nezvali). Dva dny jsem doma mrzla, než přijel děda a dodělal to.

Zbynas

Nechával jsem dělat rekunstrukci jádra – koupelna v 1+1 v klasickém prostředním bytě v paneláku z 80tých let.

Za týden hotovo, přičemž práce trvaly jen polovinu, další polovinu se muselo dost věcí nechat uschnout atd. …

Vše ok, téměř bezchybně. Ale chlapci mi vysadili hlavní dveře od bytu, prej kvůli tomu, že to prostě překáželo. No co už, mě to je jedno, ale zkurvili je na tototata. Mám na nich zvukovou izolaci + další izolaci na futrách. Když je nasadili zpět, byly úplně křivé, dole to přiléhá, nahoře ne, je teď slyšet i to, když si odemyká byt někdo pět pater pode mnou. Fakt super. A reklamace? Prej to už bylo …

Další věc, neutěsnili mi trubky pod umyvadlem a kapalo to. Kapalo to, než mi to shnilo skříňku pod umyvadlem a komplet se rozpadla (já tam měsíc do ní nelez). A tady reklamaci uznali v pohodě a v pohodě ji celou vyměnili (skříňku i trubky).

Klaproth

Až na občasné výjimky naprostá spokojenost. Jak bývá na vesnici zvykem, řemeslník se najímá v hospodě, tamtéž se řeší i případné reklamace a provádí se platba.

Mc Merkurion

vzhledem k tomu,že zakázky si zadávám sám sobě,tak jsem vcelku spokojen,jsou tam občas mouchy,nedodržení termínů,přešvihnutí rozpočtu,ale což,s tím se musí počítat…

ReHu

Na řemeslníky jsem na.píp.aná.
Zedníci, instalatéři, elektrikáři, topenáři, truhláři.

gecco

Chachar – nechával jsem si udělat nový vjezd a chodníky okolo baráku (neměl jsem čas si to dělat sám)…
Šéfovi jsem předal nákres (včetně řezu podloží, byla tam vysoká spodní voda a nechtěl jsem, aby se to v zimě hýbalo), pořadovaný materiál a rámcový popis toho, co chci… On mi udělal rozpočet, na němž jsme se shodli a podepsali…
Pak přišli dělníci a bylo:

  • pod dlažbu na vjezd musí přijít armovaná deska (ale to není potřeba), já ji objednal (ale to fakt není potřeba) a budu ji platit (no, když chcete – nechtělo se jim kopat hloub a dělat desku)
  • na chodníku ke skleníku mi nedělejte schodky, chci mít možnost snadno jezdit s kolečky (ale to bude v zimě klouzat), nechodím v zimě do skleníku, není vytápěný (ale co kdybyste šel – uklouznete), já to platím (no, když chcete – asi se jim blbě napojovaly šikmé a vodorovné plochy zámkové dlažby)
  • chodníky mají být v úrovni terénu (ale co když se hlína zvedne), nezvedne – proč by měla (třeba kdybyste tady ryl), pěstuju si trávník, proč bych jej ryl (no, když chcete – asi se jim nechtělo tak hluboko kopat)
  • tenhle sloupek má být 60×30 (ale stačí 30×30, jako ten protější), nestačí, v tomhle bude centrála DO a schránky (no, když chcete)

A tak…

chachar1922

Jo, nejlepší je si všechno dělat sám. A na nikoho se nespoléhat, ale hold někdy je potřeba zavolat „zkušené“. A pak přijede někdo, co naslibuje hory doly aby si zarobil penízky a práce houby platná. :)

chachar1922

Dnes zrovna řešíme problém s novým kotlem. Vybrali nám nový kotel jak na plyn tak na tuhá paliva, všechno mělo být ok. Teď na zimu jak se začíná topit chlapi doma zjistili, že ať valí do kamen kolik chtějí, tak nevytopí více jak 40 stupňů. Dneska přijeli topenáři a už navrhují vložkování komínu nebo zvětšování komínu. Nahodili cenu 26 tisíc. Takže super :) Hlavně jak si otec našel někoho kdo nám to měl udělat funkční, protože tomu nerozuměl. Přijeli borci a po půl roce zase problém.

redy

chachar, jak přes kopírák 🙂