Avatar uživatele
Rokio

Jaká je vaše oblíbená kniha zabývající se ekonomií, ekonomikou nebo financemi?

Moje je Bohatý táta, chudý táta. Jaká je vaše?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Tw!st, Anikitos, aliendrone před 2351 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tw!st

Je jich hodně, v poslední době mě celkem oslovila kniha Prodej, nebo prodají tobě. (spíše pro ty, co se zajímají o marketing).
Bohatý táta, chudý táta jsem četl dvakrát a je to také jedna z mých oblíbených na toto téma.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

„Kterak snadno a rychle zbohatnout“ od Járy Cimrmana. Pak ještě film Kurvahošigutentag aneb Dědictví.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Vkladní knížka, ta se ničím jiným než financemi nezabývá

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anikitos

Bohatství národů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… Babička >>> ta učila šetrnosti od pírka … tvou zmiňovanou neznám a ani jsem o ní nikdy neslyšel …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vojtěch M.

Rozhodně Nejbohatší muž v Babylóně od George S. Clasona.

Fakt dlouho jsem se jí vyhýbal, považoval jsem ji za nějakou bezpředmětnou marketingovou zhovadilost.

Nakonec je to asi jediná knížka, kterou čtu pravidelně alespoň jednou ročně.

Na příběhu několika postav ze starověkého Babylonu Clason popisuje prakticky všechny hlavní principy zacházení s penězi, rozpočtem a investicemi. Napsal ji už roce 1926 a od té doby z ní čerpá většina bezpředmětných marketingových zhovadilostí :D

Tahle se krásně čte, je zajímavá a její hodnota se doopravdy nedá penězi vyjádřit. Je to jedna z mých nejlepších investicí.

Vojtěch

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nejbohat%C5%A1%C3­%AD_mu%C5%BE_v_Ba­byl%C3%B3n%C4%9B

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michálek1245

Mrkněte se do Databáze knih od https://www.cbdb­.cz/knihy a myslím si, že tam nějaké ty věci určitě najdete. Jako je pravda ale, že kvalitního toho moc není. Mě docela dost bavila Ekonomie dobra a zla od Tomáše Sedláčka, protože co si budeme povídat, je to jako na míru dělané pro čtenáře z českých luhů a hájů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nikdy jsem žádnou nedočetl. :) A to jsem masochisticky dokázal na vojně ze zoufalství přečíst i Stalinovy Dějiny VKS(b). :) Ale Marxův Kapitál mě položil na lopatky, no.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Žádná.

Bohatého tátu jsem sice přečetla, ale podle mne
„žádná sláva“ – nepíše se v něm nic „světoborného“
(nechápu, čím/proč tolik lidí fascinuje).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek