Rokio

Jaká je vaše oblíbená kniha zabývající se ekonomií, ekonomikou nebo financemi?

Moje je Bohatý táta, chudý táta. Jaká je vaše?

Nejlepší odpověď
Tw!st

Je jich hodně, v poslední době mě celkem oslovila kniha Prodej, nebo prodají tobě. (spíše pro ty, co se zajímají o marketing).
Bohatý táta, chudý táta jsem četl dvakrát a je to také jedna z mých oblíbených na toto téma.

Další odpovědi
Kepler

„Kterak snadno a rychle zbohatnout“ od Járy Cimrmana. Pak ještě film Kurvahošigutentag aneb Dědictví.

Drap

Vkladní knížka, ta se ničím jiným než financemi nezabývá

Anikitos

Bohatství národů.

Mc Merkurion

… Babička >>> ta učila šetrnosti od pírka … tvou zmiňovanou neznám a ani jsem o ní nikdy neslyšel …

Vojtěch M.

Rozhodně Nejbohatší muž v Babylóně od George S. Clasona.

Fakt dlouho jsem se jí vyhýbal, považoval jsem ji za nějakou bezpředmětnou marketingovou zhovadilost.

Nakonec je to asi jediná knížka, kterou čtu pravidelně alespoň jednou ročně.

Na příběhu několika postav ze starověkého Babylonu Clason popisuje prakticky všechny hlavní principy zacházení s penězi, rozpočtem a investicemi. Napsal ji už roce 1926 a od té doby z ní čerpá většina bezpředmětných marketingových zhovadilostí :D

Tahle se krásně čte, je zajímavá a její hodnota se doopravdy nedá penězi vyjádřit. Je to jedna z mých nejlepších investicí.

Vojtěch

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nejbohat%C5%A1%C3­%AD_mu%C5%BE_v_Ba­byl%C3%B3n%C4%9B

Michálek1245

Mrkněte se do Databáze knih od https://www.cbdb­.cz/knihy a myslím si, že tam nějaké ty věci určitě najdete. Jako je pravda ale, že kvalitního toho moc není. Mě docela dost bavila Ekonomie dobra a zla od Tomáše Sedláčka, protože co si budeme povídat, je to jako na míru dělané pro čtenáře z českých luhů a hájů.

aliendrone

Nikdy jsem žádnou nedočetl. :) A to jsem masochisticky dokázal na vojně ze zoufalství přečíst i Stalinovy Dějiny VKS(b). :) Ale Marxův Kapitál mě položil na lopatky, no.

ivzez

Žádná.

Bohatého tátu jsem sice přečetla, ale podle mne
„žádná sláva“ – nepíše se v něm nic „světoborného“
(nechápu, čím/proč tolik lidí fascinuje).