Jaká je vaše nejoblíbenější planeta sluneční soustavy, pokud by to nebyla Země?

Má to i nějaký důvod?

Obr. https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/07/09/10/59/sun-1506019_1280.jpg

Nejlepší odpověď
Kepler

Bezesporu Jupiter. Je obrovský, omračující, bezesporu Vládce. Kdyby byl jen 10× hmotnější, stala by se z něj menší hvězda. Určitě tam není život a tím pádem ani žádný blbec. Sice mi kazí dojem, že bych tam vážil skoro 3 metráky, ale díky němu existuje i život na Zemi. Říká se mu metař Sluneční soustavy, bez něj by nám padala na hlavu spousta asteroidů a komet, které si on jinak svou obrovskou gravitací přitáhne.
Ale co se týká pozorování pouhým okem, je to Venuše. Po Slunci a Měsíci je v plném lesku nejjasnější objekt na nebi. Za robku bych ji ale nechtěl, tamní podmínky jsou horší než v pekle.

Další odpovědi
autacek

Pluto, nic neudělal a přece ho vyloučili.

marci1

Venuše, tzv. oko do vesmíru. Oblaka Venuše dobře odrážejí sluneční svit a proto je tato planeta ve vhodné poloze po Slunci a Měsíci nejjasnějším tělesem na obloze. A také proto, že ženy pocházejí z Venuše a muži z Marsu. 🙂

hapiky

Zajímavější a záhadnější jsou pro mě měsíce planet Jupitera nebo Saturnu, ale i jiné. Jsou samé překvapení a každý je jiný. Dokonce se spekuluje, že by na jednom či dvou mohl být primitivní život, což by mohla být odpověď na věčnou otázku: Jsme ve vesmíru sami?

Keis

U mě by to byl jistě Saturn 🙂 Jako vodnářku mě prostě přitahuje svým jedinečným vzhledem-prstencem. Z vlastností pak svým pomalým pohybem a smrtícím, pro mě až nepředstavitelným složením.

zjentek

Uran, no ten, jak má takový ten hezký prstýnek!

Právě pro ten prstýnek!

CR chess2017

neptun mám rád modrou barvu.

hapiky

Zjentek: Uran má jen nepatrný „prstýnek“, Saturn je v tom směru bohatší.

hapiky

Nechápu, proč je na obrázku Venuše tak velká (je ve skutečnosti menší než Země)