Avatar uživatele
anonym

Jaká je vaše nejoblíbenější planeta sluneční soustavy, pokud by to nebyla Země?

Má to i nějaký důvod?

Obr. https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/07/09/10/59/sun-1506019_1280.jpg

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, sesednizkola, Kepler před 2409 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Bezesporu Jupiter. Je obrovský, omračující, bezesporu Vládce. Kdyby byl jen 10× hmotnější, stala by se z něj menší hvězda. Určitě tam není život a tím pádem ani žádný blbec. Sice mi kazí dojem, že bych tam vážil skoro 3 metráky, ale díky němu existuje i život na Zemi. Říká se mu metař Sluneční soustavy, bez něj by nám padala na hlavu spousta asteroidů a komet, které si on jinak svou obrovskou gravitací přitáhne.
Ale co se týká pozorování pouhým okem, je to Venuše. Po Slunci a Měsíci je v plném lesku nejjasnější objekt na nebi. Za robku bych ji ale nechtěl, tamní podmínky jsou horší než v pekle.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Pluto, nic neudělal a přece ho vyloučili.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Venuše, tzv. oko do vesmíru. Oblaka Venuše dobře odrážejí sluneční svit a proto je tato planeta ve vhodné poloze po Slunci a Měsíci nejjasnějším tělesem na obloze. A také proto, že ženy pocházejí z Venuše a muži z Marsu. 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Zajímavější a záhadnější jsou pro mě měsíce planet Jupitera nebo Saturnu, ale i jiné. Jsou samé překvapení a každý je jiný. Dokonce se spekuluje, že by na jednom či dvou mohl být primitivní život, což by mohla být odpověď na věčnou otázku: Jsme ve vesmíru sami?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Keis

U mě by to byl jistě Saturn 🙂 Jako vodnářku mě prostě přitahuje svým jedinečným vzhledem-prstencem. Z vlastností pak svým pomalým pohybem a smrtícím, pro mě až nepředstavitelným složením.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Uran, no ten, jak má takový ten hezký prstýnek!

Právě pro ten prstýnek!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
CR chess2017

neptun mám rád modrou barvu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

Zjentek: Uran má jen nepatrný „prstýnek“, Saturn je v tom směru bohatší.

před 2409 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Nechápu, proč je na obrázku Venuše tak velká (je ve skutečnosti menší než Země)

před 2409 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek