zjentek

Jaká je v republice momentální situace se sněhem?

U nas na Prajzske je fčil 12–15cm těžkeho, mokreho sňeha a furt valí!

A je to pro ty květy stromů lepší, když jsou teď (v té kose) pod sněhem, aby neumrzly? Anebo je to už vlastně fuk, protože čerstvě rozvité květy už nejspíš stejně nikdo a nic neopyluje?

Nejlepší odpověď
gecco

Tady – Praha – 3,8°C, vítr cca SV cca 3,5 m/s, zataženo, bez srážek…
😉
Stav sněhu Česko – http://portal­.chmi.cz/aktu­alni-situace/aktualni-stav-pocasi/ceska-republika/snehove-zpravodajstvi/me­reni-chmu
___
A jo – pro květy (rostliny) je sníh lepší, než ´holomráz´…
😉

Další odpovědi
johana 56

Jeseníky trápí sněhová kalamita, pod nimi sníh s deštěm, teplota skoro na nule.

Mokrý sníh rozkvetlým stromům nevadí, při hrozbě suchých mrazíků se v tomto období navečer běžně kropí vodou. Na opylení bude asi potřeba vzít štěteček a snažit se.

marci1

Tady je 0°C, mokrý sníh asi 10 cm. Ale fičí vichr, stále sněží, před chvílí jsem přišla z venku a byla jsem jak sněhulák. 🙂

Pejevek

U nás chumelí, venku je asi 1 °C. Bydlím v Jihomoravském kraji, okres Blansko.

dudu

Severně od Brna asi od jedenácti chumelí jak o vánocích podle pana Lady, teplota je mírně nad nulou, takže sníh zatím taje. Je duben a proto za kamny budem.
Velmi dobře si pamatuji 14. duben 1973. Byl to den našeho sňatku. Nastávající mne netrpělivě očekávala 21 kilometrů od mého tehdejšího bydla v předhůří Českomoravské vysočiny. Netušila ovšem, že u nás panuje slota podobná té dnešní. Auta zapadala do příkopů, nešlo odjet a posléze jsme nabrali více než hodinové zpoždění. Budoucí tchán mě údajně už proklínal a vinil ze zbabělosti. Nakonec však vše dobře dopadlo. Minulý pátek to bylo 44 let!!

led

Počasie je podobné počasiu 1.mája 1972 v Prahe.
Pamätníci možno pamätajú na nezvykle krátky hlavný prejav k 1.májovému sprievodu maršála Grečka: „vidím, že vám je zima, tak skončím. Sláva 1.máju“ Celý jeho prejav trval menej než 5 minút.