summer

Jaká je teplota varu ethanolu, methanolu, vody? A příklad sublimace v domácnosti?

Nejlepší odpověď
mosoj

Bod varu závisí na nadmořské výšce. Pokud se mluví o bodu varu bez udání podmínek myslí se vždy bod varu za norm. atm. tlaku to jest při mořské hladině. Doma bude vždy o něco nižší.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pri-jake-teplote-se-vari-voda-ve-velke-nadmorske-vysce-a-proc

voda má bod varu 100oC
ethanol 78,32oC
methanol 64,7oC

Sublimace v domácnosti. Rychle mně napadá pevný osvěžovač vzduchu na toaletách, kde se krystalická hmota přeměňuje rovnou na plyn) vůni). Také led má sublimační schopnost.

Další odpovědi
pokazdejinak

jestli to už není pozdě, tak sublimace v domácnosti může být, že i v mrazu vám venku na šňůře uschne prádlo