Paul949

Jaká je spotřeba sodíkové 250W výbojky v Kč/h?

Ahoj, potřebuju radu ve věci pěstování rajčat (hahaha). Nepište prosím, že to záleží na mém tarifu u poskytovatele el., mám el. v nájmu a vůbec nejsem ochotný to zjištovat, navíc bych si to ani spočítat nedokázal :) Prostě stačí nějaký reálný odhad. V tuto chvíli nevím, jestli to bude koruna, nebo 50 korun/h.

Nejlepší odpověď
gecco

Výbojka 250W ´sežere´ za 4 hodiny 1 kWh…
Pokud nezjistíš cenu, za níž odebíráš 1 kWh, nebudeš cenu za spotřebu znát…
😉
Běžně se ceny pohybují cca 4 – 5 Kč/kWh…
Takže pro spotřebu výbojky ´by voko´ počítej 1 – 1,25 Kč/hod.

Další odpovědi
lexx

spotřeba sodíkové výbojky 250W je…250W podle doby provozu a tarifu za 1 kW elektřiny to snadno spočítáš

jpau

Aktuální průměrná cena el. energie je 4,75 Kč / kWh – nevím pro jaký kraj, berme to jako průměr ČR. Vzal jsem první odkaz co jsem našel.

Ok, takže máme nějakou částku v jednotce kWh, vlastně to znamená 1000*Wh. Jak říká Babica, když nemáme „h“, nedávejme tam nic, čili zbylo pouze W. No a to W je stejné jako to Tvoje.

Pro pořádek, víme že spotřebič co si bere 1000 W za hodinu stojí 4,75 Kč za hodinu provozu. Tvůj spotřebič si bere 250 W, což je 1/4 (0,25), tzn. jeho hodinový provoz bude stát 1/4 (0,25) z 4,75 Kč, což je

1,1875 Kč za hodinu provozu

Rajčata, v závislosti na odrůdě, dozrávají okolo 40 dnů (opět use google). Den má obvykle 24 hodin. Tzn. za den pěstování zaplatíš: 1,1875*24 = 28,5 Kč. Budeš-li pěstovat až do stavu dozrání, tzn. 40 dní, tak platíš 40*28,5 = 1140 Kč.

Budeme-li počítat, že jeden keřík má cca 20 rajčat, a potřebujeme 1 spotřebič pro růst 1 keříku, pak cena jednoho rajčete bude 1140/20 = 57Kč.

😛

Zdroj: http://www.ener­gie123.cz/elek­trina/ceny-elektricke-energie/cena-1-kwh/

Lamalam

Ono to skutečně záleží na tarifu. Jinou odpověď nemůžeš dostat. Ale pěstování rajčat dost vynáší, takže náklady na osvětlení to lehce pokryje.

ptáč

Odkdy se rajčata pěstují ve skříni? Hahaha?

anonym

u VT cca 1,20kč u NT 0,40kč

zelí

Sviť v noci, bude tě to stát tak třetinu, i kdyby si svítil přez den, tak to určitě nebude víc jak 1000 měsíčně, a to se vyplatí, pač rajče je dnes drahé.