tencosepta

Jaká je šance, že se byt zapálí?

Když budu celou noc vzhůru do ránka a budu mít světla rozvícený?
Doplňuji:
Budou zapnuty 2 lustry, 2 lampičky, dva počítače, jedna chladící deska, jedna televize, lednica a já budu sedět.

Nejlepší odpověď
anonym

Maximálně ti vypadnou pojistky, pokud je nemáš na dimenzované.
-
Ještě přidej TV, ventilátor km setup-box, dobijeni MT, tabletu, případně router, BT sluchátka.
-
Stačí sečíst ampéry a z reálu vzít asi 1/3, max. 1/2 celkového součtu. Nikdy nejsou v odběru všechny spotřebiče.

Další odpovědi
mosoj

Otázkou je co budeš dělat když budeš vzhůru.

http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/mobil/343344-skolacce-zacal-horet-chytry-telefon-pod-polstarem-kdyz-spala.html

I vibrátor má Lion baterii .

Drap

Téměř nulová, od lustrů ti při běžném stavu požár nevznikne

marci1

Spíš, kdybys usnul v posteli s cigaretou nebo sis vařil něco na sporáku a zapomněl na to. Samozřejmě to může způsobit i vadná elektrická instalace. Potom také třeba od vánočního stromku, nebo dítka, které se hrají se zápalkami. To vše mimo jiné může způsobit požár v domě.

honza19hk

za těchto okolností těžko. Od elektriky může vzniknout požár,ostatně to je druhá nejčastější příčina požárů ale nestane se to jen tak,musela by být nějaká porucha,zkrat,­propálení izolace,vzplanutí okolních předmětů,atd. Od klasického svícení ne.
Spíš aby ti to utáhl jistič.

suaeda

Teoreticky žádná, ale prakticky nic nelze stoprocentně vyloučit.Již vyhořel byt od televize zapnuté stan-by. Tak proč k iniciaci nestačil běžný zapnutý monitor PC. A zcela neuvěřitelný případ, kdy od žárovky v lednici u které se otevřely dvířka došlo k požáru bytu. Viděl jsem před časem množství fotek z vyšetřování požárů a dost jsem se divil co vše se může stát. Velká škoda, že v TV není pořad zaměřený na tuto problematiku. Stačily by krátké dokumenty z běžných vyšetřených případů. Nemyslím zprávy typu reality show TV Nova.