Peeeett

Jaka je šance nakazit se mononukleózou?

Příteli zjistili že prodělal mononukleozu, mám jit na vyšetření také když se cítím dlouhodobě unavena a pichaji mě uzliny za uchem?

Odpovědi
annas

Možnost nákazy je. Dovíte se jen z vyšetření u lékaře. Příznky mohou být různé. .

"Mononukleóza se přenáší výhradně slinami. Byly zkoumány i jiné způsoby přenosu, jako například vzduchem kapénkovou infekcí, ale jedině sliny byly prokázané.

Jiná věc je, že přenos slinami neznamená jen líbání, ale i orální sex, pití ze stejné sklenice s nemocným, okusování stejného jídla s nemocným či kouření jedné cigarety a podobné situace, kdy se sliny mohou přiblížot.

Projděte si dotazy, které se týkají této choroby.

http://mononu­kleoza.ajgl.cz/faq­.html