Jaká je šance a při jakých podmínkách se dá přežít pád cestovního letadla?

Nejlepší odpověď
Drap

Při malých výškách, při ne tvrdém přistání, použitím padáku nebo při obrovské shodě náhod.

Další odpovědi
Kepler

Při pádu je šance téměř nula. Pokud problém vznikne v malé výšce, je vyhlídka na smrt ještě jistější, na nic není čas. Padáky v civilních dopravních letadlech nejsou. Většinou vznikne požár a totální destrukce letadla.
Při pokusu o nouzové přistání už jsou šance lepší, ale záleží na mnoha okolnostech, hlavně jaký terén je k dispozici. Šanci na přežití rovněž omezuje případný požár. Ale dá se to přežít, když je pilot machr a dokáže třeba přistát zcela bez motorů na řece Hudson v N.Y. (ani jediná oběť!) Nevynechám žádný díl seriálu „letecké katastrofy“ 🙂