MonkeyKing

Jaká je rozdíl mezi English a THE English laguage?

myslím, je správně THE ENGLISH LANGAUGE, nebo je pouze ENGLISH LANGUAGE??

Odpovědi
quentos

Srovnejme dva (správné) příklady: „I speak English“ (a tečka) a „I speak the English language“.
Jde o to, že v druhém případě je ten jazyk jednoznačně určen oním příd. jménem, tudíž už k němu člen určitý patří (zatímco v první větě „English“ není ve funkci příd. jména).
Obecně bychom měli člen užít pokaždé, je-li jazyk spojen s (či blíže definován) národem či jazykovou skupinou. Více viz příklady v odkazu.

Zdroj: http://forum.wor­dreference.com/thre­ads/the-english-language-or-english-language.1870666/