VeRe1983

Jaká je reálná trvanlivost sáčkového čaje?

Našel jsem ve špajsu krabičku s čajem s pár sáčky, kde je trvanlivost leden tohoto roku. Proč se vlastně uvádí trvanlivost u takové potraviny, která by měla být teoreticky nesmrtelná, pokud ji člověk neskladuje v naprosto nevhodných podmínkách jako vlhkosti, že by se do toho dala plíseň? Lze brát takový údaj vážně, anebo v případě skladování v suchu při pokojové teplotě lze konzumovat dále i přes datum spotřeby?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud to bylo v suchu, pít se to dá. Ale i vysušený čaj postupně a samovolně ztrácí vonné a chuťové aromatické látky, takže už ten uvařený čaj nebude tak dobrý. A po jednom roce přes lhůtu bude vhodný leda tak do kompostu.