autacek

Jaká je reálná rychlost gigabitové sítě a čím významně klesá její propustnost při spojení PC-PC?

Odpovědi
Arne1

  • kvalita síťových karet v počítačích
  • kvalita přepínače (doma většinou součást routeru)
  • kvalita kabeláže
  • kvalita vedení kabeláže (blízkost silových vedení, zářivek, impulsních zdrojů)
  • délka kabelu

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Jedna věc je technická rychlost a propustnost sítě, druhá věc je, jak rychle PC dokáže zpracovat data. Takže Gb síť teoreticky zvládne kopírovat rychlostí 100MB/s, ale pokud máš klasický HDD tak ten zpravidla zvládá číst či zapisovat max kolem 30–50MB/s – a někdy to počítač zpomalí ještě víc pravděpodobně kvůli chybnému ovladači (mám počítač co se tváří zahlceně při aktivitě disku 3–5MB/s)