Terka_nov

Jaká je prosím přesná definice kilogramu?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Bohužel musím zklamat uživatele fcoop, ale i tebe, jelikož přesná definice kilogramu není.
Na 24. Všeobecné konferenci pro váhy a míry, která se konala 17.–21. října 2011, byl připraven návrh budoucí revize soustavy SI, ve kterém je definice kilogramu odvozena z Planckovy konstanty. Jelikož však zatím nebyly splněny požadavky na přesnost jejího měření, nebyla tato revize na tomto zasedání zatím přijata.
Jinak platí:
Kilogram je poslední jednotka SI, která je definovaná pomocí prototypu, a ne fyzikální definicí.
Mezinárodní prototyp kilogramu je válec o výšce i průměru 39 mm vyrobený ze slitiny 90 % platiny a 10 % iridia.

Další odpovědi
fcoop

Kilogram „kg“ je jednotka hmotnosti; jeho velikost je určena číselnou hodnotou Planckovy konstanty, která je rovna přesně 6,626 06X × 10−34, je-li vyjádřena v jednotkách s−1 m2 kg, což je ekvivalent jednotky J s. (Net)
Doplňuji:
http://www.al­debaran.cz/bu­lletin/2008_28_­kil.php

Lamalam

Současná platná definice kilogramu: Kilogram je jednotka hmotnosti; je rovna hmotnosti mezinárodního prototypu kilogramu.
Doplňuji:
http://www.bip­m.org/en/bipm/mas­s/prototype.html