Jaká je promlčecí lhůta u bezpodílového spoluvalstnictví u rozvedených manželů?

Odpovědi
standa

Nejspíš máte na mysli LHŮTU, která se týká situace nevypořádání majetku po rozvodu…, tato lhůta je tříletá.

Nedojde-li k vypořádání do TŘÍ let od rozvodu manželství nebo není-li v této lhůtě podán návrh k soudu, dojde k „vypořádání“ ze zákona, tzv. uplatněním zákonné domněnky.

Což v praxi znamená u:
a)MOVITÝCH věcí → že patří tomu z manželů, který je výlučně užívá pro potřebu svou, svojí rodiny a domácnosti
(užívají-li je oba, budou tyto věci patřit do podílového spoluvlastnictví)

  1. NEMOVITOSTÍ → že patří do podílového spoluvlastnictví
  2. MAJETKOVÝH PRÁV (závazky, pohledávky)→ že bývalí manželé jsou oprávněni či zavázáni rovným dílem