tomáš007

Jaká je problematika Krymu?

Odpovědi
Arne1

Úplně stejná jako kterákoliv jiná oblast která je z velké části osídlena lidmi kteří se hlásí k národnosti jiné než je ta oficiální státní. A pokud jsou tam ještě strategické (vojenské) zájmy jiného státu, tak to vede k tomu že se ti obyvatelé se svým územím chtějí odtrhnout a přidat tam kde se cítí více doma.
Takových území je plno: Kosovo, Donbas, Osetie, Abcházie, Náhorní Karabach, východní Ukrajina, Krym, Palestina, a mnoho dalších.
Je velké štěstí, že když se Slováci chtěli trhnout od nás, tak že tam nebyla žádná silná česká opozice a naši politici jim tenkrát řekli (obrazně) „Jděte si kam chcete, třeba do .....“. Kdyby to tak nebylo, tak jsme tu mohli mít tenkrát válku a kdo ví jak by to u nás i u Slováků dnes vypadalo.