pepe88

Jaká je příčina hard hypertenze po sladkém jídle?

cca 170 na 127 tep.

Nejlepší odpověď
Kepler

Sladké jídlo jako příčina hypertenze přímo uváděná není, ale může podporovat nadměrný kalorický příjem a obezitu, které už mezi rizikovými faktory hypertenze jsou.
Předpokládané faktory, které ji způsobují, jsou obezita, nadměrný příjem kuchyňské soli potravou, dlouhodobý a nadměrný stres, genetické předpoklady, kouření, nadměrná konzumace alkoholu a nedostatek pohybu. Na vzniku primární hypertenze se zřejmě podílí více těchto činitelů zároveň.
http://nemoci­.vitalion.cz/vy­soky-krevni-tlak/

Další odpovědi
marci1

Sladká jídla dle mnohých studií zvyšují krevní tlak. Je třeba upravit stravu! „Omezení konzumace tuků, zejména živočišných, by mělo mít vliv na snížení vysokého tlaku. Vyhýbejte se také příliš sladkým pokrmům, zákuskům a slazeným nápojům. Pozor na kofein a alkohol! Omezte pití kávy, všech kofeinových nápojů a alkoholu, neboť mnohé studie potvrzují, že mají vliv na zvýšení krevního tlaku.“
http://www.az­rodina.cz/2644-co-jist-kdyz-mate-vysoky-krevni-tlak