Lenka3

Jaká je příčina anembryomoly? Jak mohu být těhotná, když nemám v sobě žádný plod? Jsem 11+2.

Nejlepší odpověď
Mili @

Vajíčko se nevyvinulo, diagnoza anembryola.
Anembryomola je charakteristiká prázdnou dutinou plodového vajca. V dôsledku chybného vytvorenia ciev, ktorými malo byť zasobované embryo dochádza k jeho zániku, pričom trofoblast a plodové obaly zostanú ešte po niekoľko týždňov zachované. Dá sa povedať, že anembryomola je určitou formou missed abortion, ale v tých najskorších štádiách tehotnosti.
Najčastejšou príčinou anembryomoly je chybný genetický základ embrya. K takejto situácii dôjde približne v 5% základov plodov a asi polovica potratov je spôsobená touto poruchou.
Liečebne sa v takomto prípade nedá nič spraviť – je to prirodzená selekcia nesprávne sa vyvíjajúcich plodov.
Táto situácia sa však nemusí v ďalšej tehotnosti opakovať, takže sa nemusíte nadmerne obávať ďalšej tehotnosti. MUDr.R.
GOOGLE
:-//