bolak

Jaká je pravděpodobnost, že se šedesátnici narodí zdravý dítě?

Daj se někde sehnat k tomuhle statistiky?
Doplňuji:
M.: Tak nulová určitě ne :) A otěhotnět po šedesáti není zas tak nereálný, je 21. století, existuje umělý oplodnění atd…

Já kdysi čet že ženy mezi 30. a 35. rokem mají 4% „šanci“ že dátě bude trpět nějakou vrozenou vadou, jenže jak je to v pozdějším věku už tam uvedeno nebylo. Navíc tam ani nepsali, jestli je ta vada způsobená tím že je člověk starej a tělo to nezvládá a nebo tím že už jsou špatný vajíčka, protože pokud platí ta druhá varianta, tak by stačilo nechat si je zmrazit v mladším věku…

Odpovědi
Drap

Nedá se předpokládat, že by otěhotněla. Pokud však bude uměle oplodněná jiným vajíčkem, a jinak je zcela zdravá, tak ta šance že porodí zdravé dítě je značně vysoká.

M.

Z mého pohledu téměř nulová. Ono je málo pravděpodobné, že by jen otěhotněla.
Doplňuji:
Tak já myslela, když bude oplodněna normálně :)

RyuzakiKate

Nejvhodnější doba na otěhotnění je prý nějak mezi 24. – 28. rokem, kdy je žena pohlavně vyspělá a s vyšším věkem se i zvyšuje pravděpodobnost nějaké vady na dítěti. Tak nám to aspoň říkala učitelka na biologii :)