zjentek

Jaká je pravděpodobnost, že mě za tmy na zebře srazí smažka na neosvětlené koloběžce, bo ju neuslyším?

Odpovědi
Themeansar

Pravděpodobnost, že vás někdo srazí na neosvětlené koloběžce na přechodu za tmy, závisí na několika faktorech, včetně místa, kde se nacházíte, frekvence provozu, viditelnosti, chování řidičů a dalších proměnných.

Obecně je však jízda na neosvětlené koloběžce za tmy riziková, protože jste pro ostatní účastníky silničního provozu méně viditelní. Mnoho zemí má předpisy, které vyžadují, aby cyklisté a další uživatelé vozovky měli v noci světla nebo reflexní prvky.

Abyste minimalizovali riziko, doporučuji dodržovat následující opatření:

Používejte osvětlení: Na své koloběžce byste měli mít funkční světla, která vás učiní viditelnějšími pro ostatní. To by mělo zahrnovat přední a zadní světla.

Reflexní prvky: Měli byste mít na sobě reflexní prvky, například reflexní vestu nebo pásek. Tyto prvky zvyšují vaši viditelnost za snížené viditelnosti.

Zvýšená opatrnost: Buďte obezřetní a dávejte pozor na provoz kolem sebe. Zkuste přejít silnici na označených přechodech a sledujte pohyb vozidel. Buďte připraveni na to, že řidiči vás nemusí vždy vidět.

Zvolte vhodné trasy: Pokud je to možné, vybírejte trasy s nižším provozem a lepší viditelností. Vyhýbejte se silnicím s vysokou rychlostí a nebezpečným oblastem.

Je důležité si uvědomit, že riziko nehody na neosvětlené koloběžce za tmy je vyšší než ve dne, a proto je nutné být opatrný a zvýšit svou viditelnost pro ostatní účastníky silničního provozu.

aliendrone

Těžko odhadnout, je v tom mnoho faktorů. Nicméně jsem si dost jistý, že se pravděpodobnost ZVYŠUJE úměrně kratší vzdálenosti k sedmému největšímu ukrajinskému městu PRAZE! Měl bys být MOC RÁD za poklidnou prajzskou džungli.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=rqUnNUYs­f24&ab_channel=Ja­rekNohavica
🙂

Drap

Pravděpodobnost bude zřejmě menší, než 1 %. Ale to riziko je zde stále.

Pepa25

Za tmy se může stát ledacos. Znám případ těžké srážky dvou neosvětlených cyklistů u nás na dědině pod lesem: cesta docela široká, ale shora jel Lojza raději prostředkem, kdyby něco, zdola Petr také přesně prostředkem …