dohnalka79

Jaká je pravděpodobnost operace pri Crohnově chorobě?

prosím jak je to s možností operace a šancí ji obejít při crohnově nemoci?Má strava vliv na zhoršení stavu nebo průběh nemoci neovlivním??děkuji

Odpovědi
Deli

Dobrý den, moje kamarádka Crohnovou chorobou trpí. Je to mladá žena. Jídelníček, pitný režim i svůj denní režim musela nemoci přizpůsobit. Musela si najít vhodnou práci, v obchodě, kde pracovala, zůstat nemohla. Přesto má za sebou za poslední 4 roky 2 operace a další ji s velikou pravděpodobností neminou.
Může jen zodpovědným přístupem ke své nemoci oddálit dobu, kdy bude další zákrok potřebný.
Bohužel.
Přeji hodně sil.

žolik

Tady tahle nemoc se nedá takle popsat má známa mladá slečna jí má také,má dietu,dodržuje stravu jen co může,jde to u každého je to jiné.

Zdroj: žolík