MonkeyKing

Jaká je pracovní morálka vysokoškolského pedagoga?

Má prázdniny 2 měsíce jako studenti?
Kolik je nástupní plat?
Musí mít nějaké pedagogické vzdělání?

Nejlepší odpověď
Reganois

  1. ty 2 měsíce jsou čerpaná dovolená, kterou si ostatní státní zaměstnanci vybírají během roku
  2. liší se odbornou kvalifikací, druhem a stupněm školy, plat se odvíjí na základě platových tabulek (z povinnosti zmíněn v pracovní smlouvě)
  3. ne, pokud je myšlenka pedagogická fakulta, mnozí pracovníci (externisté) jsou vystudovaní právníci nebo fyzici a s pedagogickým minimem (kurz) mohou učit / podmínka je ale vysokoškolský titul

Další odpovědi
UPhelp

Většinou nemá celé dva měsíce volno. Má volný červenec a část sprna – ke konci sprna (někde od půlky srpna a už jsem viděl i ty, co se připravovali už od začtku srpna) už musí docházet do školy a tam se připravovat na nadcházející školní rok. Ale samozřejmě ještě jiné prázdininy/volno během roku, víkendy, ředitelská volna, dovolené (mimo prázdniny) a případné nemocenské.

Rozdíný. To fakt nejde říct. Je to, jak uvádí Reganois. Neexistuje jen jeden druh vysoké školy ani vysokoškolského pedagoga.

Tady přímo nevím, ale tuším, že na nižších školách to platí, jak kde (záleží, co učí – a podle toho, co k tomu potřebují). Co se týká vysokých, tak tam asi taky záleží, co vyučují, ale myslím si, že když se jedná o vysoké školy, tak pedagogické vzdělání je zde samozřejmostí. Ale vyjímky možná budou a samozřejmě to nemusí být přímo školní pedagogické vzdělání, ale i nějaký ten kurz… Když cokoli vyučují, tak logicky něco z té pedagogiky mít musí… Né, že by jim to některým k něčemu bylo. Podle toho, jak „učí“ a jaký mají přístup je s podivem, že nějakou tu pedagogiku absolvovali (nebo bůhví, co je tam učí. Ale umění učit, vzdělávat, vést, diskutovat,… asi ne).

Ametyst

Pracovní morálka je nejspíš dobrá, protože vysokoškolský pedagog mívá pracovní smlouvu na dobu určitou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Nevím jak je to s dovolenou. Jen bych si dovolil podotknout, že kromě výuky na VŠ stále jedou nějaké další aktivity – jako třeba výzkum. I když velká část je asi přes „prázdniny“ utlumena.