janasta

Jaka je povinnost zamestnavatele poslat vam preplatek na dani, pokud u nej ukoncite v unoru pracovni pomer?

Vznikne mi preplatek na dani, u zamestnavatele podam rocni vyuctovani, ale behem unora ukoncim PP. Je mim povinnen poslat preplatek, kdyz uz mi neprijde v dubnu breznova vyplata(ze by mi prisel na ucet jen ten preplatek)? Diky mo, ma-li s tim nekdo zkusenost.

Odpovědi
ivzez

Roční zúčtování daně z příjmu provádí zaměstnavatel na základě písemné žádosti zaměstnance (zaměstnanec nepodává roční vyúčtování). Zaměstnavatel je samozřejmě povinen přeplatek daně vrátit i v případě skončení zaměstnání.

Písemnou žádost musíte zaměstnavateli doručit do 15. února včetně (15. 2. už musí zaměstnavatel Vaši žádost mít). O formě (převodem na účet/zaslání složenkou) výplaty přeplatku doporučuji se dohodnout se zaměstnavatelem písemně.