Jaká je povinnost mít podepsanou platební kartu?

Zákon to nenařizuje, ale podle asociace karet je nepodepsaná karta braná jako neplatná. Kdysi to mělo opodstatnění, podepsané účtenky. Dnes se nepodepisují. Potom by musel být podpis i na platební samolepce, nad 500 se dává PIN.

Nejlepší odpověď
Dochy

Ber to jako podmínku Tvé vydávající banky. Pokud chce abys kartu kterou Ti vydala podepsal, je na ni podpisové pole. Pokud to nechce, to pole tam nebude (samolepky a podobné bazmeky)

Navíc jsou místa a situace kde může být podpis na účtence vyžadován, přestože běžně používáš PIN.

gagaga

ja podepisuji porad :p
ale zase nemam PIN :)

  • iv-