plavala

Jaká je polarita v napájecím konektoru (vnitřní a vnější strana + a -) pro notebook Acer Aspire 3000?

Doplňuji:
možná jsem se špatně zeptal, kde má být plus na vstupním konektoru napájení u zmiňovaného notebooku? na kolíku či objímce? u vstupního konektoru kabelu + vevnitř či vně?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pochopil jsem na co se ptáš, odpověď již zazněla, většinou bývá + v díře na šňůře nebo na kolíku u přístroje.
Změřit přístroj bez napájení asi nepůjde.
Pokud chceš použít trafo, asi to stejně neutáhne. Pokud chceš opravit kabel, tak např. černý s bílým bývá většinou plusový.
Není na noteboku značka? Kolečko s půlobjímkou? Tam by to mělo být nakresleno a vyznačeno +a-

Další odpovědi
9 řemesel

BĚŽNÝM ZVYKEM JE + UPROSTŘED, – VEN.Zkuste nějaký měřák na ss napětí , stačí letmý dotyk u těch s ručičkou , u digi je to ještě snažší.